Galopem przez Polskę!

Bory Tucholskie – miejsce interesujące i specyficzne

Bory Tucholskie to piękny region, znajdujący się w województwie kujawsko-pomorskim. Największy tego typu kompleks leśny skrywa przed nami wspaniałe lasy, ciekawe szlaki turystyczne, wyjątkową faunę oraz mikroklimat, który sprzyja naszemu samopoczuciu. Będąc na terenie niemal 300 tysięcy hektarów, z pewnością zahaczymy o malownicze okolice rezerwatów przyrody, których w Borach jest kilkanaście lub parków krajobrazowych, których znajdziemy tu 3. Wszystko zależy od decyzji, które podejmiemy.

Baza noclegowa [więcej na Bory Tucholskie] przeznaczona jest z zasady dla turystów lubiących dziką głuszę, którzy docenią ciszę i spokój oraz którym spodoba się domek letniskowy nad rozlewiskiem. Noclegi to oferta, z którą powinniśmy się zapoznać w pierwszej kolejności, podczas organizacji wyjazdu. Nie zapominajmy także zadbać o prowiant, gdyż w tych rejonach sklepów nie znajdziemy. Bory Tucholskie w zamian dają nam za to możliwość spędzenia wyjątkowego czasu, który pomoże nam docenić dzikość natury, nienaruszonej ludzką ręką.

Zwierzynę możemy podziwiać z ambony leśniczego, dzięki czemu spotkanie z dzikiem, sarną, jeleniem czy wilkiem nie powinno być dla nas straszne. Przechadzając się nad wodą, możemy natomiast napotkać bobra. Starajmy się zatem dbać o ich dobro i sprzątajmy po sobie. Dodatkowo Bory proponują nam wiele okazji do wspaniałego spędzenia czasu. Przepływają tędy rzeki Brda i Wda [więcej na Rzeka Wda], co czyni to miejsce jeszcze bardziej przytulnym, dodatkowo znajdziemy też liczne jeziora, a więc wszelkiego rodzaju rekreacja wodna, jak najbardziej leży w zakresie naszych możliwości.

Bory Tucholskie proponują tez wyjątkowe atrakcje, jak choćby ta w postaci akweduktu z roku 1848, który spełnia tę samą rolę co swój pierwowzór i ciągnie się na ponad 75 metrów. Jest też piekiełko, kraina straszna, piękna i specyficzna, w której podziwiać możemy niemal 1000-letnie dęby. Wspominając o atrakcjach, nie możemy zapominać o kamiennych kręgach, które w pewnym stopniu są już wizytówką tego regionu. Grobowce powstałe w przeszłości, były świetnym wykopaliskiem, które przyniosło wiele niespodzianek, takich jak wisiorek w kształcie skarabeusza czy celtyckie monety. Tereny borów należą do jednych z najpiękniejszych w Polsce i powinniśmy dać sobie szanse, aby się o tym przekonać. Wybierając się tam po raz pierwszy, zakochamy się w okolicy i wrócimy ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top