Galopem przez Polskę!

Dlaczego warto odwiedzić Augustów?

Augustów to piękne, turystyczne miasto położone na Podlasiu. Znajdziemy je na południe od Suwałk, na samym końcu Polski. Cudowna Puszcza Augustowska, liczne jeziora z wieloma atrakcjami, miasto pełne zabytków z bogatą historią w tle oraz szeroka i dobrze zorganizowana baza noclegowa – z pewnością warto przyjechać do tego położonego na Podlasiu miasta. Jakie noclegi przygotował dla swoich gości Augustów? Znajdziemy tutaj liczne ośrodki wypoczynkowe, hotel, hostele oraz pensjonaty (Augustów➧Noclegi➧Meteor). W Augustowie funkcjonują także liczne pokoje gościnne oraz agroturystyka. Bez problemu wybierzemy korzystną opcję, która pozwoli nam odpocząć w miejscu pasującym do naszych preferencji.

Jak spędzić interesująco czas w tym niezwykłym miejscu? Na początek warto udać się na małe zwiedzanie połączone z wodną przygodą. Uważa się, że najważniejszym zabytkiem Augustowa jest Kanał Augustowski. Z pewnością wiele osób słyszało o tej popularnej drodze wodnej, która łączy dopływy Wisły z Bałtykiem. Kanał to bardzo istotny pomnik historii. Należy do Szlaku Batorego oraz Europejskiego Szlaku Tematycznego Transportu i Komunikacji. Posiada aż 18 śluz i jest podzielony na część wschodnią i zachodnią. Żegluga Augustowska zabierze nas w fascynujący rejs statkiem wycieczkowym. Piękne krajobrazy oraz niezapomniane doznania estetyczne są gwarantowane. W Augustowie oraz okolicy znajdziemy wiele jezior, między innymi: Białe, Augustowskie, Kolno, Orle, Sajno, Serwy oraz Studzieniczne. Część z nich należy także do szlaku Kanału Augustowskiego. Tereny wokół jezior są dobrze przygotowane na przyjazd turystów.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni. W okolicy mieści się doskonała baza do uprawiania sportów wodnych, łącznie z wypożyczalniami sprzętu. Bez wątpienia warto poznać także ciekawe zabytki Augustowa i sąsiednich terenów. Dom Turysty, bazylika Najświętszego Serca Jezusa, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w starej cerkwi garnizonowej, kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Krasnymborze, liczne kamienice przy rynku oraz molenna w Gabowych Grądach – to tylko niektóre z atrakcyjnych miejsc, które zasługują na uwagę. Jeśli więc jeszcze nie mamy planów na wakacje, Podlasie z Augustowem na czele czekają na naszą wizytę. Z pewnością spodoba się nam ciekawa atmosfera tego miejsca, położonego na końcu Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top