Galopem przez Polskę!

Górskie wędrówki w okolicach Krościenka

Górskie wędrówki kuszą możliwością podziwiania niezwykle wyjątkowych krajobrazów. Jednak zdobycie szczytu bywa męczące, a w drodze niejednokrotnie przeklinamy się w myślach za pomysł pójścia na szlak, jednak widok z góry rekompensuje ból i wysiłek. Warto zaczynać zatem od szlaków o mniejszym poziomie trudności, żeby następnego dnia za bardzo nie cierpieć.

Niedaleko Krościenka nad Dunajcem, położonego w terenach Małopolski, znajduje się kilka wartych zdobycia szczytów. Trzy Korony pierwotnie zwano Pieninami i są najwyższym szczytem Pienin Środkowych. Jednak wyprawy w to miejsce nie można nazwać najtrudniejszą trasą. Z powodzeniem poradzą sobie tam także większe dzieci i nastolatki. Na sam szczyt wchodzi się po metalowej kładce. Naraz może tam wejść tylko kilka osób, dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

 

Po dniu pełnym wrażeń warto wybrać nieco mniej aktywną formę rozrywki i pozwiedzać okoliczne zamki. Zarówno ten w Niedzicy jak i w Czorsztynie wiążą się z licznymi legendami i ludowymi opowieściami. Obok nich znajduje się także zapora i jezioro czorsztyńskie, gdzie można ochłodzić się w wodzie i poopalać.

Dojazd stąd do Szczawnicy nie zajmie nam dużo czasu, a tu także czeka wiele atrakcji. Bardzo popularna jest trasa rowerowa aż na Słowację czy wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę. Zimą można tu szaleć na nartach na jednaj z pięciu tras zjazdowych. W zależności od naszego poziomu zaawansowania możemy wybrać idealną dla siebie.

Ze względu na duże zainteresowanie turystów tym regionem infrastruktura noclegowa (noclegi Krościenko nad Dunajcem) jest tu mocno rozbudowana. Liczne hotele, wille czy pensjonaty oferują wolne pokoje. Możemy także wynająć klimatyczny, drewniany domek. Nie brakuje tu knajp i restauracji serwujących smaczne potrawy.

Krościenko jest świetnym miejscem na rodzinny wyjazd – na ferie zimowe czy na wakacje lub na weekendowy wyjazd. Dlatego nie ma nad czym się zastanawiać i kiedy następnym razem nie będziemy wiedzieli, gdzie wyjechać, zabierzmy ze sobą rodzinę i znajomych do Krościenka nad Dunajcem, a na pewno będziemy mieli potem co wspominać podczas wspólnych spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top