Galopem przez Polskę!

Najpiękniejsze pałace w Karkonoszach

Coraz więcej osób chętnie spędza urlopy aktywnie, decydując się chociażby na wyjazd w góry. Zwolennicy takiego wypoczynku mogą zdecydować się chociażby na pobyt w Karkonoszach. Trzeba przyznać, że to niezwykły rejon, który zalicza się do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. I oczywiście to gwarancja niezapomnianych widoków i możliwości obcowania z nienaruszoną przyrodą. To jednak nie wszystko. Również wielbiciele zabytków architektonicznych nie powinni być rozczarowani pobytem w Karkonoszach.

Przede wszystkim w rejonie można obejrzeć naprawdę piękne pałace. Ciekawym miejscem jest chociażby znakomicie odrestaurowany obiekt Pakoszów w Piechowicach, niedaleko Jeleniej Góry. Dokumenty potwierdzają, ze istniał już w pierwszej połowie XVIII wieku. Jednak zakłada się, że jego budowa przypada na początki wieku XVII. W każdym razie budynek został dokładne przebudowany w roku 1725. Od tego czasu gmach utrzymany jest w charakterystycznym późnobarokowym stylu.

Innym interesującym zabytkiem, który na pewno warto odwiedzić w czasie pobytu w Karkonoszach [lu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karkonosze], jest malowniczy pałac Radociny w Kowarach. W tej chwili znajduje się w prywatnych rękach. Budynek pochodzi z XVI wieku, jednak z biegiem lat poddawany był licznym przebudowom. Obecnie utrzymany jest w stylu romantyczno-neorenesansowym. Trzeba przyznać, że okres II wojny światowej był dla niego łaskawy, nie doszło tutaj do większych zniszczeń. Obiekt otoczony jest malowniczym parkiem.

W Kotlinie Jeleniogórskiej można zwiedzić charakterystyczny Pałac Wojanów, zabytek utrzymany w stylu neogotyckim w bardzo dobrym stanie, który został gruntownie odrestaurowany. Sam budynek powstał w XVII wieku na miejscu starych, średniowiecznych zabudowań. Świetnie prezentuje się z zewnątrz, ale warto także poświęcić nieco czasu na zwiedzanie jego wnętrza. Na uwagę zasługuje chociażby bogato zdobiona sala balowa w starym stylu. Otoczony jest malowniczym ogrodem w stylu romantycznym.

Jeszcze przed urlopem w Karkonoszach warto na pewno rozejrzeć się za dobrymi noclegami [tu: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,karkonosze,58.html]. Na szczęście łatwo można sprawdzić, co może zaoferować baza noclegowa tych okolic. Wpisana w Google fraza "noclegi Karkonosze" pozwoli na szybkie zapoznanie się z aktualnymi ofertami najróżniejszych obiektów noclegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top